چکش تخریب برای شرایط متفاوتی مانند نصب پنجره روی دیوار بتنی، تغییرات جانمایی تجهیزات ساختمانی، لوله کشی و… به کار گرفته می‌شود. خوشبختانه تجهیزات برقی با برندهای متفاوت در بازار ایران وجود دارند و در مدل‌های گوناگون عرضه می‌شوند. انتخاب خوب در این زمینه نیاز به کسب جزئیات بیشتر در مورد انواع چکش تخریب دارد. در ادامه ابتدا به معرفی این ابزار، سپس انواع و روش عملکرد آن و در انتها به معرفی برندهای محبوب بازار می‌پردازیم تا بتوانید بهترین چکش تخریب را با مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید.

بهترین برندهای چکش تخریب در بازار ایران به ترتیب چکش تخریب بوش (آلمان)، متابو (آلمان) و چکش تخریب رونیکس (ایران) هستند.

در کل برندهای معتبر زیادی در بازار ایران محصولات خود را عرضه می‌کنند که در ادامه مطلب به بررسی آنها می‌پردازیم.

چکش تخریب بوش

چکش تخریب بوش
ساخت آلمان

کیفیت محصولات بوش بر هیچ کسی پوشیده نیست! این برند محبوبیت جهانی دارد و به سادگی از کنار آن نمی‌توان عبور کرد. بوش در زمینه ابزارآلات برقی و لوازم خانگی فعالیت گسترده‌ای می‌کند و محصولات متنوع آن به سراسر کشورهای جهان صادر می‌شود. نکته مهم اینکه برای مدتی طولانی در بازار ایران حضور دارند و اعتماد مشتریان را به خوبی جلب نموده است.

کیفیت

محدوده قیمت

میزان رضایت خریداران

در مورد این برند نظر دهید

از کجا بخرم؟

خرید از فروشگاه معتبر پیشنهادی

چکش تخریب متابو

چکش تخریب متابو
ساخت آلمان

چکش تخریب متابو از پیشرفته‌ترین محصولات در دسته بندی ابزارآلات صنعتی و برقی است که مهندسین این برند خلاقیت فوق‌العاده‌ای در ساخت آن خرج دادند. این شرکت در سطح بین المللی محصولات شایسته‌ای را عرضه می‌کند و از این حیث شهرت بالایی دارد. محصولات این شرکت از دیرباز در بازار ایران ارائه می‌شوند و درصد بالایی از رضایتمندی مشتریان را به خود اختصاص داده است.

کیفیت

محدوده قیمت

میزان رضایت خریداران

در مورد این برند نظر دهید

چکش تخریب رونیکس

چکش تخریب رونیکس
ساخت ایران

شعار رونیکس با عبارت “آخرین ابزاری که می‌خرید: چندان اغراق آمیز نیست، زیرا کیفیت ابزارآلات صنعتی و برقی این برند زبانزد خاص و عام است. محصولات این برند به دست توانای مهندسان داخلی ساخته می‌شود، نکته جالب اینکه تکنولوژی روز دنیا در انواع چکش تخریب رونیکس به کار می‌رود. ابزار رونیکس به دلیل خدمات پس از فروش خوب و قیمت مقرون به صرفه و کیفیت مناسب تبدیل به پرطرفدارترین محصولات بازار شده‌اند.

کیفیت

محدوده قیمت

میزان رضایت خریداران

در مورد این برند نظر دهید

چکش تخریب پوکا

چکش تخریب پوکا
ساخت ایران

شاید برای اولین بار که نام چکش تخریب پوکا به گوشتان خورده، ذهنتان سمت یک برند خارجی رفته است. اما پوکا برندی با کیفیت و ساخت ایران است که محصولات مرغوبی را به بازار ارائه می‌دهد. قیمت مناسب چکش پوکا ویژگی مثبتی برای این شرکت محسوب می‌شود و مشتریان زیادی را راضی نموده است.

کیفیت

محدوده قیمت

میزان رضایت خریداران

در مورد این برند نظر دهید

چکش تخریب آروا

چکش تخریب آروا
ساخت ایران

آروا برند ساخت ایران به حساب می‌آید که با شعار ابزار موفقیت تولید می‌گردد. داستان شروع فعالیت این برند به خوبی کاربلد بودن موسسان آروا را نشان می‌دهد. محصولات متنوع با کیفیت بالا از جمله ویژگی‌های آروا محسوب می‌شود. همچنین خدمات پس از فروش مناسبی به مشتریان ارائه می‌شود که به سادگی نمی‌توان از کنار آن عبور کرد. قیمت ارزان ابزار آروا و همچنین خدمات پس از فروش مناسب باعث شده است که انواع ابزارآلات برقی و بادی آن مانند اره، دریل، آچار بکس، فرز، کارواش و… به پرفروش‌های بازار تبدیل شوند.

کیفیت

محدوده قیمت

میزان رضایت خریداران

در مورد این برند نظر دهید

چکش تخریب آنکور

چکش تخریب آنکور
ساخت چین

برند آنکور محصولی است که در سطح بین المللی نیز اعتبار خوبی دارد. این شرکت چینی در زمینه ابزارآلات برقی و صنعتی فعالیت گسترده‌ای می‌کند و محصولات متنوعی را به بازار عرضه می‌نماید. در حال حاضر آنکور محصولات خود را به کشورهای زیادی صادر می‌کند. چکش آنکور نیز از محصولاتی است که در بازار به دلیل عملکرد مناسب و کیفیت خوب شناخته شده است.

کیفیت

محدوده قیمت

میزان رضایت خریداران

در مورد این برند نظر دهید

چکش تخریب نک

چکش تخریب نک
ساخت چین

چکش تخریب نک در ایران طرفداران زیادی دارد که چنین موضوعی به واسطه عملکرد خوب این دستگاه بدست آمده است. فعالیت‌های گسترده نک در زمینه بین المللی نیز قابل توجه است و ابزارآلات این برند شهرت جهانی دارد. کیفیت مناسب در کنار قیمت خوب از ویژگی‌های بارز این چکش محبوب است.

کیفیت

محدوده قیمت

میزان رضایت خریداران

در مورد این برند نظر دهید

چکش تخریب هیوندای

چکش تخریب هیوندای
ساخت کره

هیوندای یک هلدینگ بزرگ صنعتی است که در جهان شهرت بالایی دارد. چکش تخریب هیوندای تنها گوشه‌ای از محصولات متنوع این برند در زمینه ابزارآلات صنعتی محسوب می‌شود. این چکش کیفیت بالایی از خود نشان داده است و در داخل ایران با در درصد رضایتمندی بالا، طرفداران زیادی دارد.

کیفیت

محدوده قیمت

میزان رضایت خریداران

در مورد این برند نظر دهید

چکش تخریب محک

چکش تخریب محک
ساخت ایران

چکش تخریب محک به واسطه عملکرد مطلوبی که از خود به جای گذاشته است، در میان اهل فن و خریداران ابزارآلات صنعتی شناخته می‌شود. این محصول ساخت ایران است و با بهره‌گیری فناوری روز دنیا توسط متخصصین داخلی طراحی و تولید می‌گردد. این برند توانسته از ظرفیت بازار ایران به خوبی استفاده کند و محصولات متنوعی را عرضه نماید.

کیفیت

محدوده قیمت

میزان رضایت خریداران

در مورد این برند نظر دهید

چکش تخریب ان ای سی

چکش تخریب ان ای سی
ساخت ایران

یکی دیگر از شرکت‌های موفق ایرانی در زمینه ساخت ابزارآلات برقی و صنعتی را می‌توان نماد اقتصاد چکاد نامید. این برند ایرانی با نام اختصاری ان ای سی در میان مشتریان معروف است. چکش تخریب ان ای سی قیمت ارزانی دارد و کیفیت مناسبی را هنگام کار با آن احساس خواهید کرد. خدمات پس از فروش خوب از نقاط قوت این برند به شمار می‌رود که هنگام خرید حائز اهمیت است.

کیفیت

محدوده قیمت

میزان رضایت خریداران

در مورد این برند نظر دهید

چکش تخریب پی ام

چکش تخریب پی ام
ساخت ایران

شرکت پی ام با اتکا به کیفیت محصولات خود، بخشی از بازار ایران را به خود اختصاص داده است. این برند داخلی در زمینه واردات ابزارآلات برقی و صنعتی و تولید آنها مطابق بر استاندارهای جهانی فعالیت می‌نماید. همکاری با شرکت‌های بین المللی نیز از اهم کارهای پی ام در زمینه ساخت ابزارآلاتی مانند چکش تخریب است.

کیفیت

محدوده قیمت

میزان رضایت خریداران

در مورد این برند نظر دهید

چکش تخریب لکا

چکش تخریب لکا
ساخت ایران

تجربه 30 ساله شرکت همراه صنعت کاوه در زمینه توسعه ابزارآلات برقی و صنعتی تبدیل به عرضه محصولات با کیفیتی مانند چکش تخریب لکا می‌شود. این برند در آغاز کار خود را با واردات محصولات باکیفیت شروع نمود و کم کم به همت متخصصین داخلی ابزارآلات متنوعی را تولید نمود. دوام بالا و مرغوبیت از ویژگی‌های بارز محصولات متنوع این برند است که طرفداران زیادی در بازار ایران دارد.

کیفیت

محدوده قیمت

میزان رضایت خریداران

در مورد این برند نظر دهید

بهترین برند چکش تخریب در بازار ایران کدام است؟

عرضه محصولات مختلف با تنوع بالا همه ما را دچار چالش خواهد کرد. همواره هنگام خرید ابزارآلات صنعتی شک و شبهات زیادی به وجود می‌آید که انتخاب را برای ما سخت و پیچیده می‌کند؛ زیرا این وسایل گران هستند و انتخاب اشتباه باعث ایجاد ضررهای هنگفت مالی می‌شود. چکش تخریب در امور ساختمانی، عمرانی و صنعتی نقش چشمگیری دارد و بدون آن روند اجرایی پروژه‌های ساختمانی دچار مشکل می‌شوند. نکته جالب توجه اینکه این ابزار به طور تخصصی جهت تخریب بتن و مصالح ساختمانی مورد استفاده می‌گیرد. قدرت بالای تخریب یکی از ویژگی‌های با اهمیت در این دسته ابزار به شمار می‌رود و پارامتر موثری در تمایز دستگاه خوب محسوب می‌شود. با اینکه ابزارآلات برقی متنوعی برای حفر و تخریب عرضه می‌شود اما چکش تخریب نوعی ابزار تخصصی جهت اجرای پروژه‌های ساختمانی است و فرایند منحصربفردی را انجام می‌دهد.

افرادی که در زمینه ساخت و ساز فعالیت می‌کنند به طور حتم با ابزاری مانند چکش تخریب سروکار پیدا خواهند کرد. این ابزاری مهم در جهت پیشبرد پروژه‌های ساختمانی به حساب می‌آید که نقش انکار ناپذیری را ایفا می‌کند. گاهی دیواره‌های بزرگ بتنی در ساختمان وجود دارد که هیچ ابزاری قادر به درهم شکستن آنها نیست. در چنین شرایطی پای بتن کن و چکش تخریب به میان می‌آید که برای چنین موقعیتی تولید شده است. این ابزار در ابعاد و سایزهای مختلفی عرضه می‌شود و در هر دو مقیاس خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چکش تخریب چگونه عمل می‌کند؟

چکش تخریب در اندازه‌های مختلف تولید می‌شود و توانایی تخریب و شکست هر ماده ضخیم، حجیم و جامدی را دارد. این ابزار برقی محبوب در صنعت ساختمان سازی کاربردهای گسترده‌ای دارد و به جهت تخریب، اصلاح و بازسازی سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تجهیز به وسیله موتور الکتریکی یا کمپرسور بادی، ضربات ممتد و شدیدی را به مصالح وارد می‌کند تا ماده به تنش تسلیم رسیده و فرایند شکست رخ دهد. در زبان عامیانه تکرار ضربات سبب آسیب به مصالح می‌شود و در نهایت منجر به تخریب بخش مورد نظر می‌گردد. زاویه عمود بر سطح مورد نظر، بیشترین ضربه را وارد می‌کند و نقطه موردنظر را زودتر تخریب می‌نماید. چنین موضوعی را در ساختمان یا خیابان هنگام تخریب انواع سازه نظیر بتن یا آسفالت مشاهده نموده‌اید. برخلاف ظاهر ساده این ابزار، در واقعیت از اجزای متعدد با وظایف متفاوت تشکیل می‌شود که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 • کلید استارت
 • دسته نگهدارنده
 • دستگیره جانبی
 • موتور
 • سه نظام
 • شفت
 • گیربکس
 • سیستم چرخش گریس
 • انواع قلم چهار گوش و شش گوش تخریب

در مشخصات فنی چکش تخریب موضوعات مختلفی بر اساس واحد متریک مطرح می‌گردد، به عنوان مثال ضربه در دقیقه بر حسب ژول ذکر شده است. موتور مجهز به سیستم چرخش گریس است، این تکنیک فرایند ضربه را آسان می‌کند و عملکرد دستگاه را بهبود می‌بخشد. همچنین دسته جانبی جهت حفظ تعادل وزن دستگاه، قابل تنظیم است تا کاربر احساس راحتی بیشتری با آن داشته باشد. همچنین به وسیله سه نظام قادر به تغییر قلم با توجه به نقطه تخریب هستید، انواع قلم تخریب چهار گوش و شش گوش بدین منظور به کار می‌روند. پس از نصب قلم دستگاه به منبع انرژی مانند برق متصل می‌گردد و با اعمال فشار تکرار شونده و ممتد، سبب تخریب محل مورد نظر خواهد گردید.

انواع چکش تخریب کدامند؟

ظاهر انواع چکش تقریب یکسان است و اصول کاری آنها، تفاوت چندانی با هم ندارند. با این حال در برخی جزئیات و دامنه عملیاتی با یکدیگر فرق می‌کنند. انواع چکش تخریب عملکرد فوق العاده‌ای هنگام فرایند تخریب دارند، با این وجود در مدل‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. آگاهی کافی در این زمینه کمک می‌کند تا انتخابی صحیح داشته باشید. نوعی دسته‌بندی کلی بر اساس معیار وزن در میان انواع چکش تخریب وجود دارد که به آن استناد می‌شود. هرچه چکش وزن کمتری داشته باشد، برای کارهای سبک‌تری مناسب است. اما معیار منبع تغذیه برای طبقه‌بندی این ابزار، الگوی صحیح‌تری به حساب می‌آید. از این رو در ادامه به معرفی انواع چکش تخریب بر اساس نوع منبع تغذیه آنها می‌پردازیم:

 1. چکش تخریب پنوماتیک یا بادی: انرژی چکش تخریب پنوماتیک از طریق هوای فشرده داخل کمپرسور تامین می‌گردد. کمپرسور این نوع چکش پیستونی است که توسط موتوری دیزلی به کار می‌افتد. موتور این چکش در دو سرعت متفاوت، عملیات تخریب را انجام می‌دهد.
 2. چکش تخریب هیدرولیکی: چکش تخریب هیدرولیکی ابعاد بزرگ و وزن زیادی دارد. این نوع چکش روی لودر و انواع بیل مکانیکی نصب می‌گردند و عملیات حفر و تخریب را در وسعت بالایی انجام می‌دهند. از این ابزار برای تخریب سطوح و سازه‌های سخت استفاده می‌شود.
 3. چکش تخریب بنزینی: همانطور که از نام چکش تخریب بنزینی پیداست، این ابزار از سوخت فسیلی برای فعالیت استفاده می‌نماید. فرایند احتراق یا همان سوختن منبع انرژی برای به حرکت درآوردن دستگاه است. گاز آلاینده مونواکسید کربن نیز از فرایند سوختن بنزین به وجود می‌آید.
 4. چکش تخریب برقی: چکش تخریب برقی رایج‌ترین ابزاری است که اهل فن از آن بهره می‌جویند. منبع تغذیه این ابزار، جریان الکتریسیته است که سبب سهولت عملکرد آن می‌شود. تنوع در این نوع چکش بسیار بالاست و در ابعاد و وزن‌های مختلفی ارائه می‌شود.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *